Petr Leška, umělecký fotograf

Petr Leška / 1979 / absolvoval Univerzutu Tomáše Bati ve Zlíně - obor reklamní fotografie. Pracuje jako volný fotograf – věnuei se reklamní a výtvarné fotografii.
Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. V současné době se zaměřuje na realizaci svých fotografií formou velkoplošných tisků, jako dekorace do interiérů. Ve své tvorbě se od počátku věnuje krajině Beskyd a Valašska. Fascinují ho proměny přírody během roku, koloběh stvoření a zániku.
 
Dalším velkým tématem jsou abstraktní kompozice inspirované moderním malířstvím. Zde doslovně naplňuje význam slova fotografie, kreslí či maluje světlem.
Dnes převážnou část svých fotografií tvoří digitálně, ale v omezené míře používá i barevný středoformátový diapozitiv. Přestože své fotografie zpracovává softwarově, snaží se o to,aby vše vzniklo již při samotném stisknutí spouště a počítač sloužil jen k úpravě základních parametrů jako jsou jas a kontrast, vyvážení barev a případně drobné retuše. Bohužel na královnu fotografické tvorby – černobílou fotku mu zatím nezbývá čas. Žije a tvoří ve Vsetíně